sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego
i spożywczego
przejdź do kategorii »
meble dla gastronomii
i hoteli
przejdź do kategorii »
Start » Przemysł spożywczy » Autoklawy

Autoklawy

Urządzenia ze stali nierdzewnej

Autoklaw przemysłowy to zaawansowane technologicznie urządzenie, umożliwiające uzyskanie w zbiorniku ciśnienia 3 bar, a tym samym temperatury powyżej 100 °C.

Maszyny te stosuje się w przemyśle spożywczym, w zakładach mięsnych i owocowo-warzywnych, w celu zapewnienia produktom trwałości oraz bezpiecznych warunków przechowywania. Za pomocą autoklawów przeprowadza się procesy gotowania, wygrzewania w próżni, gotowania ciśnieniowego, pasteryzacji, a także sterylizacji w parze lub w wodzie. Dzięki użyciu nowoczesnych maszyn przemysłowych oszczędzamy czas. Gotowanie w autoklawach oszczędza prawie 70% czasu, który przeznaczylibyśmy przy stosowaniu tradycyjnych metod.

 

 

 

 

Jako doświadczony producent maszyn dla przemysłu spożywczego oraz urządzeń gastronomicznych, potrafimy zapewniać najwyższą jakość. Wszystkie autoklawy zbudowane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej kwasoodpornej i dodatkowo uszczelnia się je profilem silikonowym. Ciśnienie w zbiorniku jest regulowane zaworem bezpieczeństwa znajdującym się w pokrywie maszyny który sterowany jest automatycznie przez mikroprocesor. Wszystkie użyte do produkcji materiały, są dopuszczone do kontaktu z żywnością na podstawie międzynarodowych norm. Aby zminimalizować straty ciepła podczas przeprowadzania procesów, nasze autoklawy dodatkowo uszczelniamy wełną mineralną. Cała konstrukcja wspiera się na czterech kółkach jezdnych lub wykręcanych stopach, w zależności od wymagań klienta.

Standardowe modele                                                Systemy grzania

Typ Pojemność
[dm3]
A-150 125
A-125 150
A-150 200
A-250 250

 

                                             gazowy;

                                             olejowy;

                                             elektryczny;

                                             parowy.

  Sterowanie

   Autoklaw posiada sterownik mikroprocesorowy umożliwiający    kontrolowanie i rejestrację przebiegu procesu obróbki.

   Wykonanie

   stal kwasoodporna.

W zależności od potrzeb klienta istnieje możliwość wykonania autoklawu z automatycznym wyładunkiem, który zaprezentowany jest na filmie poniżej.

 

 

KAŻDE URZĄDZENIE PODDAWANE JEST PRÓBIE CIŚNIENIOWEJ I W PEŁNI SPEŁNIA WYMOGI OBOWIĄZUJĄCYCH NORM W TYM ZAKRESIE.