sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego
i spożywczego
przejdź do kategorii »
meble dla gastronomii
i hoteli
przejdź do kategorii »
Start » Usługi » Frezowanie CNC

Frezowanie CNC

Frezowanie to jedna z metod obróbki skrawaniem, która pozwala obrobić powierzchnie kształtowe, rowki, uzębienia, a także liczne kanaliki i płaszczyzny. Ruchoma głowica jest wprowadzana w ruch obrotowy i posuwny poprzez przesuwanie się stołu, na którym znajduje się zamocowany detal.

Frezowanie tworzyw sztucznych

W trakcie frezowania, maszyna korzysta z własnego magazynu narzędzi, przygotowanego przed rozpoczęciem pracy. Frezarka samodzielnie pobiera i wymienia narzędzia między magazynem a głowicą, co znacznie usprawnia jej pracę, a jednocześnie skraca czas wykonywania zadania. Jest to szczególnie pomocne przy operacjach wieloetapowych, w których występują nie tylko czynności frezowania, ale też nawiercania i wiercenia, zabielana czy wybierania powierzchni o różnorodnej strukturze. W trakcie frezowania, ostrza narzędziowe nie działają w tym samym czasie, lecz współpracują na przemian – jedno po drugim.

Podsumowując – w procesie frezowania z półfabrykatu jest usuwany materiał przy wykorzystaniu obracającego się narzędzia (freza), zamocowanego w głowicy obrabiarki (frezarce). Frez wykonuje ruch obrotowy, a dzięki zamocowaniu w głowicy może poruszać się w każdym kierunku oraz zmieniać wysokość, natomiast przedmiot wykonuje ruch posuwowy względem freza. Zęby freza wchodzą w materiał i zdejmują wiór określonej grubości.

Operacje frezowania CNC przeprowadzamy na nowoczesnym, trzyosiowym centrum obróbczym firmy HAAS. Pozwala ono wykonywać wiele różnych operacji przy jednym zamocowaniu obrabianego elementu, co zapewnia wysoką dokładność wykonywanych detali.

Wymiary stołu roboczego, którym dysponujemy:

  • długość 750 mm,
  • głębokość 350 mm.

Poza standardowym frezowaniem na powierzchniach metalowych, zajmujemy się również frezowaniem tworzyw sztucznych. Ponadto, świadczymy szereg innych usług, w tym profesjonalne toczenie CNC. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Satysfakcja gwarantowana.

Napisz do nas

Proszę wypełnić wymagane pola.
Formularz wysłany, dziękujemy.

*pola wymagane