sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego
i spożywczego
przejdź do kategorii »
meble dla gastronomii
i hoteli
przejdź do kategorii »
Start » Przemysł spożywczy » Komory » Komory do barwienia

Komory do barwienia


Komory do barwieniaPrzeznaczenie:
komora do barwienia ma zastosowanie w procesie naturalnego barwienia osłonki w kiełbasach drobno rozdrobnionych.

Budowa: komory do barwienia są budowane jako zwarte jednostki z układem podnoszenia produktu i jego rotacji w czasie procesu. Substancja kolorująca jest poddawana ciągłemu procesowi ujednorodniania, do czego służy montowany obok komory specjalny zasobnik z systemem cyrkulacji. Całość konstrukcji została pomyślana tak, aby zarówno układ podawania płynu, jak i zestaw pompowo-natryskowy można skutecznie i szybko poddać opróżnieniu i umyciu. Jest to ważne z uwagi na własności fizyko-chemiczne substancji barwiącej.

Użytkowanie: produkt ładowany do komory jest zawieszany na specjalnym wózku. Konstrukcja wózka umożliwia rozdzielenie jego części nośnej z produktem od podwozia. Dzięki temu system załadunkowy komory może pozostawić zabrudzone w czasie transportu podwozie wózka z kołami i zabrać do strefy obróbki tylko jego część nośną. W ten sposób są zachowane  wymogi higieny, albowiem substancja koloryzująca pracuje w obiegu zamkniętym.

Po wstawieniu roboczej części wózka w położenie pracy rozpoczyna się jego rotacja i proces barwienia zgodnie z programem zapisanym w pamięci sterownika.

Sterowanie: procesy w komorze przebiegają w sposób automatyczny. Całość jest sterowana przy pomocy sterownika mikroprocesorowego firmy ADITEC. Umożliwia on między innymi pracę z opóźnionym startem oraz pełną rejestrację parametrów procesu.

Wymiary gabarytowe komory do barwienia dla wózków 1000 mm x 1000 mm x 2000 mm:

Komory do barwienia

Napisz do nas

Proszę wypełnić wymagane pola.
Formularz wysłany, dziękujemy.

*pola wymagane