sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego
i spożywczego
przejdź do kategorii »
meble dla gastronomii
i hoteli
przejdź do kategorii »
Start » Przemysł spożywczy » Komory » Komory dojrzewalniczo-klimatyzacyjne

Komory dojrzewalniczo-klimatyzacyjne

Zasady funkcjonowania

W systemie zamkniętym z klimatyzowanym powietrzem komora pracuje niezależnie od warunków pogodowych i z niezależnym zapotrzebowaniem na energię. Tym niemniej komora może pracować z pobraniem świeżego powietrza. Zależy to od asortymentu produkcji. Optymalny klimat można regulować w zależności od rodzaju wyrobu i poziomu dojrzewania.

Komora pracuje z optymalnym klimatem nie używając dużej ilości energii poprzez podniesienie rzeczywistej wielkości, zarówno górnego, jak i dolnego punktu nastawy (punkt graniczny). Minimalne i maksymalne wielkości temperatury i wilgotności pracują jako funkcje aktywne. Brak prądu zatrzymuje komorę, jednocześnie zadane i graniczne wartości zachowane zostają w pamięci dzięki wbudowanemu akumulatorowi, tak że po powrocie napięcia komora normalnie kontynuuje swoją pracę.


Konstrukcja

Zespół przygotowania powietrza

Komory dojrzewalniczo-klimatyzacyjne

Zespół przygotowania powietrza wraz z centralną komorą przygotowania i mieszania powietrza jest wykonany ze stali kwasoodpornej i znajduje się w strefie obróbki (na życzenie można położenie ustawić na zewnątrz). Powietrze zasysane przez system kanałów powietrznych przechodzi przez parownik chłodniczy (chłodnicę), gdzie jest ochładzane lub osuszane, a potem w miarę potrzeb podgrzewane za pomocą wymiennika ciepła. W urządzeniu przejściowym dla podniesienia wilgotności powietrze w miarę potrzeb zostaje nawilżone. Następnie przygotowane powietrze ponownie jest kierowane za pomocą wentylatora przez system kanałów do strefy obróbki. Ochładzanie lub osuszanie jest realizowane w nierdzewnej chłodnicy, natomiast podgrzewanie w podgrzewaczu lub wymienniku ciepła ze stali kwasoodpornej (zasilanym parą niskiego ciśnienia lub ciepłą wodą). Napęd stanowi zamontowany specjalny wentylator z silnikiem trójfazowym dla dwustopniowej cyrkulacji powietrza, przy czym większa wydajność jest używana w przypadku konieczności szybszego osuszenia.

System kanałów powietrza

Komory dojrzewalniczo-klimatyzacyjne

System kanałów powietrza jest wykonany w całości ze stali kwasoodpornej oraz składa się z dwóch kanałów nawiewu i w zależności od szerokości pomieszczenia z dwóch i więcej kanałów zasysania. Równomierny rozkład powietrza zabezpieczają regulowane przepustnice powietrza usytuowane na kanałach powietrznych.

Ustalenie wielkości szczelin powietrza wmontowanych w kanały nawiewu dokonuje się w odniesieniu do wielkości komory/lub objętości cyrkulowanego powietrza.

W zależności od wielkości strefy obróbki wykorzystuje się naprzemienne podawanie (cyrkulację) powietrza.

Napisz do nas

Proszę wypełnić wymagane pola.
Formularz wysłany, dziękujemy.

*pola wymagane