sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego
i spożywczego
przejdź do kategorii »
meble dla gastronomii
i hoteli
przejdź do kategorii »
Start » Wyposażenie gastronomii » Meble gastronomiczne » Okapy gastronomiczne i przemysłowe

Okapy gastronomiczne i przemysłowe

Okapy są priorytetem podczas wyposażania wszelkiego rodzaju pomieszczeń wymagających nienagannej pracy urządzeń instalacji wentylacyjnej. Ponadto należy pamiętać, że okapy gastronomiczne poza podstawową funkcją wentylacyjną, oczyszczają powietrze z nadmiaru tłuszczy, wszelkich oparów np. od zmywarek czy pieców, usuwają również nagrzane powietrze emitowane przez różnego rodzaju sprzęty kuchenne, a dodatkowo mogą posiadać opcję nawiewu świeżego powietrza. Produkujemy wersje przyścienne, centralne, jak i całe sufity wentylacyjne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dostarczamy okapy przemysłowe najwyższej jakości.

Nasze ponad 30 letnie doświadczenie pozwala zaoferować Państwu nie tylko bogaty katalog okapów, ale również służyć fachową pomocą w doborze odpowiedniego produktu w stosunku do wymogów jakie ma on spełniać. Jesteśmy świadomi, że dogodne warunki panujące w kuchniach są podstawą jej sprawnego funkcjonowania oraz zadowolenia osób w niej przebywających. Dlatego oferowane okapy gastronomiczne są zawsze idealnie dopasowywane do potrzeb Klienta.

Ponadto zdajemy sobie sprawę, że klientom zależy na jak najkrótszym czasie realizacji. Tym samym dokładamy wszelkich starań, by każde zamówienie, jakie Państwo składacie, było realizowane sprawnie, a każdy produkt wychodzący z naszego zakładu był najwyższej jakości. Jesteśmy pewni, że proponowane okapy przemysłowe będą świetnie spełniać swoje zadanie w każdym obiekcie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą naszych produktów znajdującą się w naszym sklepie internetowym www.sklep.jugema.com.pl

Poniżej znajdą Państwo kilka podstawowych informacji o naszych produktach oraz ich specyfikacji i przeznaczeniu:

 

WYCIĄGOWY

Okapy gastronomiczne i przemysłowe

Zgodnie z kierunkiem ruchu powietrza przedstawionym na schemacie, ten typ okapów gastronomicznych służy do wyciągania z pomieszczenia powietrza zanieczyszczonego przede wszystkim cząsteczkami tłuszczu. Dzięki łapaczom tłuszczu znajdującym się wewnątrz okapu, drobinki pozostają wyłapane z powietrza, a następnie spływają do rynienek odpływowych. Zastosowane spusty tłuszczu (w każdym typie okapu), pozwalają w bardzo łatwy sposób usunąć zanieczyszczenia, które się w nich nazbierały.

 


NAWIEWNO-WYCIĄGOWY INDUKCYJNY

Okapy gastronomiczne i przemysłowe

Kierunek strzałek pokazuje przemieszczanie się cząsteczek powietrza. Kolor czerwony to usuwane zanieczyszczone powietrze, natomiast kolor niebieski to świeże, czyste partie powietrza wtłaczane do pomieszczenia. Taka cyrkulacja ma na celu tworzenie i utrzymywanie jak najdogodniejszych warunków dla osób znajdujących się w wentylowanych pomieszczeniach. Dzięki takiej technologii okap jest jeszcze skuteczniejszy od zwykłej wersji wyciągowej, a to za sprawą nawiewu świeżego powietrza, które schładza powierzchnię filtrów redukując tym samym ilość zanieczyszczeń wyciąganych na zewnątrz oraz eliminuje konieczność instalowania klatek wentylacyjnych.

 


NAWIEWNO-WYCIĄGOWY KOMPENSACYJNY

Okapy gastronomiczne i przemysłowe

Ten typ okapów gastronomicznych wyróżnia się ukierunkowaniem nawiewanego czystego powietrza, które wypada z urządzenia przez perforowaną ścianę czołową. Taka technologia pozwala świeżym cząstkom powietrza dostać się do pomieszczenia bez bezpośredniego kontaktu z wyciąganym zanieczyszczonym powietrzem. Tym samym cząstki nie są ze sobą mieszane. Dokładne kierunki wędrowania mas powietrza przedstawia obrazek obok.

 

 


NAWIEWNO-WYCIĄGOWY KOMPENSACYJNO-INDUKCYJNY

Okapy gastronomiczne i przemysłowe

Jest to najbardziej złożony pod względem funkcji okap. Posiada opcję nawiewu oraz wyciągu powietrza. Dzięki połączeniu indukcji i kompensacji uzyskujemy stałe przyjazne warunki pracy dla kucharzy i osób znajdujących się w pomieszczeniu, a dodatkowo nie musimy się obawiać, że zapachy z kuchni przedostaną się wentylacją do innych pomieszczeń. Technologia takiego okapu została przedstawiona na obrazku obok.

Napisz do nas

Proszę wypełnić wymagane pola.
Formularz wysłany, dziękujemy.

*pola wymagane