sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego
i spożywczego
przejdź do kategorii »
meble dla gastronomii
i hoteli
przejdź do kategorii »
Start » Usługi » Szkiełkowanie

Szkiełkowanie

W naszej ofercie znajdują się profesjonalne usługi w zakresie obróbki metali. Jedną ze stosowanych przez nas metod jest szkiełkowanie stali nierdzewnej.

Szkiełkowanie kulkami szklanymi polega na bardzo dokładnym oczyszczeniu powierzchni metalowej. Celem jest usunięcie pozostających na nawierzchni nalotów i osadów, a co dla nas najistotniejsze - niechcianych, naturalnych przebarwień po spawaniu.

Jakie są zalety szkiełkowania?

Dzięki zastąpieniu ostrego ścierniwa kuleczkami szklanymi, powierzchnia szkiełkowanego wyrobu jest gładka i satynowa. Istnieje też możliwość uzyskania innego stopnia chropowatości powierzchni, w celu przystosowania jej do dalszej pracy (typu malowanie, klejenie). Dodatkowo struktura po takim procesie jest jednolita, co nie zawsze możemy uzyskać. Szczególnie jest to bardzo trudne przy elementach z miejscami ciężko dostępnymi dla urządzeń szlifujących.

Oprócz walorów estetycznych, szkiełkowanie umożliwia utrzymanie czystości powierzchni, jako że brud przylega do niej w stopniu mniejszym niż w przypadku poszarpanej powierzchni piaskowanej.

Kulki szklane, dzięki swoim cechom nie powodują ścierania erozyjnego i mogą być wykorzystywane przy obróbce elementów cienkich i kruchych, które w procesie zyskują trwałą oraz mocną nawierzchnię.

Uwaga: Nie zaleca się wykorzystywania tej metody obróbki w przypadku sporych nadlewów odlewniczych bądź głębokich wżerów. W takich sytuacjach zastosowanie znajduje tradycyjne piaskowanie. Nie jest zalecane korzystanie ze szkiełkowania w przypadku silników. Niewielkie kulki mogą przedostać do wnętrza mechanizmu i go uszkodzić.

Dlaczego warto nam zaufać?

  • posiadamy długoletnie doświadczenie w obróbce metali,
  • dysponujemy zaawansowanym parkiem maszynowym,
  • bazujemy na nowoczesnych technologiach,
  • dobieramy materiały do oczekiwanego efektu,
  • zapewniamy rzetelną informację i fachowe doradztwo,
  • działamy zgodnie z ustalonym harmonogramem,
  • oferujemy atrakcyjny cennik szkiełkowania.

W celu uzyskania szczegółowych informacji bądź zlecenia usługi, prosimy o kontakt z naszym biurem w Środzie Wielkopolskiej. Koszt realizacji ustalany jest indywidualnie. Różnice wynikają z wielkości obrabianej powierzchni oraz jej stanu technicznego.

 

Napisz do nas

Proszę wypełnić wymagane pola.
Formularz wysłany, dziękujemy.

*pola wymagane