sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego przejdź do kategorii » meble dla gastronomii przejdź do kategorii »
Start » Przemysł spożywczy » Autoklawy

Autoklawy

Urządzenia ze stali nierdzewnej

Autoklaw przemysłowy to zaawansowane technologicznie urządzenie, umożliwiające uzyskanie w zbiorniku ciśnienia 3 bar, a tym samym temperatury powyżej 100 °C.

Maszyny te stosuje się w przemyśle spożywczym, gł&oa cute;wnie w zakładach mięsnych i owocowo-warzywnych, w celu zapewnienia produktom trwałości oraz bezpiecznych warunków przechowywania. Za pomocą autoklawów przeprowadza się procesy gotowania, wygrzewania w próżni, gotowania ciśnieniowego, pasteryzacji, a także sterylizacji w parze lub w wodzie. Dzięki użyciu nowoczesnych maszyn przemysłowych oszczędzamy czas. Gotowanie w autoklawach oszczędza prawie 70% czasu, który przeznaczylibyśmy przy stosowaniu tradycyjnych metod.

Jako doświadczony producent maszyn dla przemysłu spożywczego oraz urządzeń gastronomicznych], potrafimy zapewniać najwyższą jakość. Wszystkie autoklawy zbudowane są z kwasoodpornej stali i dodatkowo uszczelnia się je profilem silikonowym.Stosujemy materiały, które na podstawie norm międzynarodowych są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Aby zminimalizować straty ciepła podczas przeprowadzania procesów, nasze autoklawy dodatkowo uszczelniamy wełną mineralną. Cała konstrukcja wspiera się na czterech kółkach jezdnych lub wykręcanych stopach, w zależności od wymagań klienta.

Specyfikacja

Typ Wymiary Pojemność
[dm3]
Max. zapotrzebowanie
[kW]
A
[mm]
B
[mm]
H
[mm]
A-125 950 950 970 125 9
A-150 950 950 970 150 13,5
A-200 950 950 1000 200 18
A-250 950 950 1250 250 22,5

System grzania

  • gazowy;
  • olejowy;
  • elektryczny;
  • parowy.

Sterowanie

Autoklaw posiada sterownik mikroprocesorowy umożliwiający kontrolowanie i rejestrację przebiegu procesu obróbki.

Wykonanie

  • stal kwasoodporna.

W zależności od potrzeb klienta istnieje możliwość wykonania autoklawu z automatycznym wyładunkiem, który zaprezentowany jest na filmie poniżej.

 

 

KAŻDE URZĄDZENIE PODDAWANE JEST PRÓBIE CIŚNIENIOWEJ I W PEŁNI SPEŁNIA WYMOGI OBOWIĄZUJĄCYCH NORM W TYM ZAKRESIE.