sklepsklep menu> urządzenia dla przemysłu mięsnego
i spożywczego
przejdź do kategorii »
meble dla gastronomii
i hoteli
przejdź do kategorii »
Start » Przemysł spożywczy » Komory » Komory wędzarnicze tunelowe

Komory wędzarnicze tunelowe

Komory wędzarnicze tunelowe Przeznaczenie: komora ta dedykowana jest do obróbki termicznej (wędzenie) wątroby rybnej. Podstawowym założeniem konstrukcyjnym było wykonanie urządzenia  do wędzenia produktu o bardzo krótkim czasie obróbki. W takim przypadku tradycyjny system załadunku i rozładunku wózka wędzarniczego odpada z uwagi na czas  przygotowawczo- zakończeniowy. Tego typu komora, jak sama nazwa wskazuje, występuje w formie tunelu, gdzie produkt jest przemieszczany na przenośniku  taśmowym. Jej budowa różni się zatem w stosunku do typowego urządzenia produkowanego przez firmę Jugema i wynika z procesu technologicznego, któremu zostaje  poddana wątroba w celu jej uwędzenia.

 

Budowa:

Urządzenie składa się z takich elementów jak:

 1. Komora podgrzewania, która stanowi pierwszy segment tunelu.

 2. Komora wędzenia zajmuje kolejne segmenty tunelu. Wszystkie segmenty tego urządzenia zostały połączone ze sobą metodą skręcania śrubami a miejsca łączeń uszczelnione. Każdy z segmentów posiada nogi z regulacją wysokości, która ma na celu likwidację nierówności podłoża.

 3. Przenośnik taśmowy jest kolejnym elementem komory tunelowej. Jego zadanie to transport produktu w procesie wędzenia.

 4. Silnik i wentylator główny, gdzie zadaniem wentylatora jest wymuszanie cyrkulacji powietrza.

 5. Dymogenerator, który nie jest wbudowany w urządzenie lecz instalowany obok komory. Jego zadaniem jest wytwarzanie dymu.

 6. Źródło ciepła, które stanowi zestaw grzałek elektrycznych wykonanych ze stali kwasoodpornej.

 7. Układ wyciągowo-nawiewny zainstalowany nad komorą roboczą.

 8. Sterowanie elektryczne.

 9. Zestaw do mycia. Zarówno tunel, jak i przewody ssące zostały wyposażone w zbiorniki do mycia, system przewodów rozprowadzających oraz dysz rozpylających.

Sterowanie:

Oprócz automatycznego przenośnika taśmowego, który transportuje produkty, procesy w całym tunelu przebiegają automatycznie dzięki zastosowaniu najnowszej generacji mikroprocesorów ADITEC. Umożliwiają one rejestrację i pełną kontrolę  wszystkich procesów i przebiegu obróbki termicznej, a także wprowadzanie w nich dowolnych zmian. W zależności od wymagań klientów oferujemy możliwość doboru mikroprocesorów w zależności od Państwa potrzeb.

UWAGA!

Produkujemy komory w wariantach:

 • grzanie elektryczne (KWE),
 • grzanie olejowe (KWO),
 • grzanie gazowe (KWG),
 • grzanie parowe (KWP).


Napisz do nas

Proszę wypełnić wymagane pola.
Formularz wysłany, dziękujemy.

*pola wymagane